YÜZEN MUM NEDİR NASIL ÇALIŞIYORLAR ?

YÜZEN MUM NEDİR NASIL ÇALIŞIYORLAR ?

 


YÜZEN MUM NEDİR?


Bunun aptalca bir soru olduğunu düşünebilirsiniz! Ama gerçekten, ofisimizi arayan ve bilmek isteyen bir çok insan var ~ yüzen bir mum nedir … ve bunları nasıl kullanabilirsiniz?


Bu yüzden size, yüzen mumlara ve bunları nasıl kullanacağına dair bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak, ihtiyaç duyduğunuz tüm mum bilgilerini size sunmak için buradayız.


Yüzen bir mum, suya yerleştirildiğinde, mumun ağırlığından daha fazla miktarda suyun yerini alan bir mumdur. Yani suya yerleştirildiğinde yüzer!


Ancak, her mum yüzebilir! Bu mumlar genellikle, yerleştirildiği yerde eşit bir şekilde yüzmesini sağlayan yuvarlak bir şekilde yapılır. Adak veya Sütun mumları, suyun üst kısımları ağır olduğu için suyun yerini almamalarına rağmen yüzemezler, bu yüzden suya girerler. Yüzebilen bazı tealight mumları var ama en iyi seçim geleneksel yüzen bir mum!


Bu mumlar genellikle çok sayıda renkte gelir, cansızdır ve normalde 2 ”ve 3” çaplarında bulunurlar.


NEREDE YÜZEN BİR MUM KULLANMALISINIZ?


Yüzen bir mum neredeyse her yerde suya gidebilir! Havuzlar , vazolar, kaseler, tabaklar, martini bardakları, çeşmeler, küvetler, jakuziler ve göller. Fakat nehirler veya akarsular gibi su akıtmak için harika değildirler. Yüzen mumlarla ilgili çok önemli bir bilgi, suya yerleştirildiğinde fitilin ıslanamayacağını hatırlamaktır. % 100 pamuklu fitil su alırsa, bu suyu emecektir. Bu olursa, yanma zamanınız büyük ölçüde etkilenecek ve hayal kırıklığına uğrayacaksınız.


Bu yüzden, yüzen mumları kullanırken, her zaman aydınlatmadan önce kuruluğu sağlamak için mendili tutarak suya hafifçe su koymalısınız. Yüzen mumlar seçtiğiniz boyuta bağlı olarak uzun yanma süreleri vardır. 2 ″ kayan mumlar 4-5 saate kadar yakabilir ve 3 ”8-10 saate kadar yanabilir! Bu, suyun üzerinde saatlerce güzel parıltı verir.


YÜZEN BİR MUMYU NASIL KULLANMALISINIZ?


Yüzen mumlar bir masa, merkez parçası veya dış mekanın görünümünü anında değiştirecek! Kesinlikle güzel olmakla birlikte, yüzen mumlar çok uygun fiyatlı olduklarından hemen hemen her bütçeye uyacaklar. Ayrıca, yüzen mumları kullanmanın kolaylığı onları mükemmel bir seçim haline getirir.


Yüzen mumları kullanmanın birkaç harika yolu:


 

  •  Kayan bir mumun muhteşem kullanımlarından biri, bir silindir vazo içerisindedir ! Silindir vazolardaki mumların kullanılması, size kayan mumun altında boş bir tuval verir! En sevdiğiniz çiçeklerle süslenmiş vazo dolgularını, taze veya ipek çiçekleri kolayca sergileyebileceğiniz bir alanınız var.

     
  • Yüzen mumlar da bir yemek bahçesinde veya alçak yatan bir kasede bir masa veya adada muhteşem görünüyor Çoğumuz bu dolapları kendi dolaplarımızda bulundururuz ve suya mum ekleyerek bir kaseye yeni bir yaşam katılabilir! Kim bu kadar kolay olabileceğini biliyordu?

     
  • Konuklar için benzersiz bir ateş çukuru hissi yaratmak için vazoda yüzen mumların dış mekanlarını bile oluşturabilirsiniz! Sadece şaşırtıcı değil, misafirler için sıcaklık yaratıyor!

     
  • Dış mekanlarda yüzen mumlar, özellikle havuzlar, muhteşem bir ortam yaratır! Çoğu insan, havuzun mum ışığının dolmasını sağlamak için gereken miktarı hafife alıyor. Havuzlarda 5 ”çaplımumları kullanmanızı ve doldurmak için en az 100 Adet kullanmanızı öneririz.