Mum Yapımı İçin Kullanabileceğiniz Parafinler

Mum yapımı malzemeleri nerede satılır diye merak edenlerdenseniz çeşitli mumlar ve malzemeler mumvemum.com adlı sitemizde satışta bulunmaktadır.

Mum Yapımı İçin Kullanabileceğiniz Parafinler

Mum yapımı malzemeleri nerede satılır diye merak edenlerdenseniz çeşitli mumlar ve malzemeler mumvemum.com adlı sitemizde satışta bulunmaktadır.

 

 

Öncelikle mum yapımı için gerekli olan malzemelerden bahsedecek olursak bunlar; parafin, stearik asit, fitil, esans ve renklendirmek için boyalardır.

Mum yapımı evde de gerçekleştirilebilecek kolay bir işlemdir. Öncelik ile parafın benmari tekniği kullanılarak eritilir.

Eriyen parafine stearik asit eklenir ki sertlik kazansın ve mum haline gelebilsin.

İstediğiniz kokuyu yani esansı ve rengi de kattıktan sonra hazırda bulunan kalıplara karışımı dökmelisiniz.

Bu işlemde biraz acele davranmalısınız ki karışım donmadan kalıbın içerisinde yayılabilsin ve istediğiniz şekli alabilsin.

Mum donmadan önce elbette fitili eklemeyi de unutmayın. Ve işte ev yapımı mumunuz hazır.

Mum parafin fiyatları nedir diye merak edenler için parafin bir petrol yan ürünü olarak bilinir ve pek çok çeşidi vardır.

Mum için kullanacağınızı söylemeniz halinde parafini bulmanız kolay olacaktır.

Mum yapmanın önemli bir diğer noktası ise parafinin benmari usulü tekniği kullanılarak eritilmesidir.

Bunun önemine tekrar bahsediyoruz çünkü dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Parafin alev almaya müsait bir madde olduğu için bunu kontrol altında tutabilmenizi sağlayan en uyumlu teknik benmari usulü tekniğidir.

Özellikle cildinizde değdiği takdirde yanıklara neden olabileceğini göz ardı etmemek gerekir ve mum yaparken oldukça hassas ve dikkatli çalışılmalıdır.

Ocak açık olduğu sürece başında beklemeniz ve parafini sürekli gözetlemeniz tavsiye edilir çünkü erimesi oldukça kısa süren bu madde aynı şekilde hızlı bir şekilde donar ve muma istediğiniz şekli vermenize engel olabilir.