Hanuka Mumları Hangi Alanlarda Kullanılır?

Hanuka Mum Nedir? Hanuka mumlarının temel itibariyle dinsel bir önemi bulunmaktadır. Hanuka mumları özellikle Yahudilerin Hanuka Bayramı boyunca kullanılmaktadırlar. Hanuka kelime anlamı olarak kutsama-adama demektir.

Hanuka Mumları Hangi Alanlarda Kullanılır?

 

 

Hanuka Mum Nedir?

 

Hanuka mumlarının temel itibariyle dinsel bir önemi bulunmaktadır. Hanuka mumları özellikle Yahudilerin Hanuka Bayramı boyunca kullanılmaktadırlar. Hanuka kelime anlamı olarak kutsama-adama demektir. Işıklar Bayramı olarak da bilinen bu dönemde Hanuka mumları her gece sayıları 1 arttırılarak yakılmaktadır. Bu ritüel 8 gece sürmektedir. Hanuka mumları esas olarak buradan ismini almışsa da bizim ülkemizde şık görünümleri, çeşitleri ve fonksiyonel olmalarıyla da sıklıkla kullanılmaktadırlar. Hanuka mumları genellikle ince uzun mumlardır. Görünümleri oldukça zariftir. Birçok renk seçeneği bulunmaktadır. Romantik ortamlara da çok yakışan Hanuka mumları, en çok kullanılan ve ilgi çeken mum türleri arasında yer alır.

 

Hanuka Mumlarının Kullanılışı

 

 

Hanuka mum renk renk olabilir ve farklı yerlerde kullanılabilir. Hanuka mumları dinsel ritüellerde, meditasyon çalışmalarında, romantik ortamlarda, dekorasyon olarak, masa süslemelerinde, özellikle doğum günü ve parti mumu olarak kullanılabilmektedir. Hanuka mumları ince beyaz uzun şekliyle sıklıkla bulunan bir mum türüdür. Beyaz renginin dışında kırmızı ve sarı renkte satılmaktadır. Biraz daha şık ve ağır bir görüntü için gold varak hanuka mumu da tercih edilebilir. Bu hanuka mum türünde mumların gövdeleri altın rengindedir ve oldukça şık bir görüntüleri vardır. Beyaz hanuka doğum günü mumları normal ve ince uzun konik şekilleriyle satılabilmektedir.

 

 

Hanuka Mumlarının Fiyatları Nelerdir?

 

 

Hanuka mum fiyatları türüne ve alım şekline göre değişebilmektedir. Sitemizde hanuka mumlarını toptan veya tek tek satın alabilirsiniz. Hanuka doğum günü mumları adet olarak da satılmaktadır ve bir tanesi %20 indirimle 1 TL’ye satılmaktadır. Renkli hanuka mumları da 1 TL’dir. Gövdesi altın renginde olan mumlar ise 1.25 TL’ye satılmaktadır. Eğer ince uzun konik hanuka doğum günü mumlarını toptan satın almak isterseniz el yapımı olan, beyaz ve kırmızı seçenekleri sunulan bu mumların 100 adetini %15 indirimle 85 TL’ye alabilirsiniz.