Ev dekorasyonunda mumlar nasıl kullanılır?

Herkes evinde, iş yerinde huzurlu olmak ister. Bu huzur ortamdaki eşyalar ve kokularla da çok ilgilidir. Boş bir salon ufak dokunuşlarla bambaşka bir yer haline gelebilir.

Ev dekorasyonunda mumlar nasıl kullanılır?

Herkes evinde, iş yerinde huzurlu olmak ister. Bu huzur ortamdaki eşyalar ve kokularla da çok ilgilidir. Boş bir salon ufak dokunuşlarla bambaşka bir yer haline gelebilir. Stres içinde olduğunuz home ofisiniz okyanus kokusuyla sizi rahatlatabilir.

Kokuları doğru kullanın!

Mumlarla dekorasyon yaparken doğru kokuyu seçmek çok önemlidir. Lavanta, okyanus gibi kokuları banyoda tercih ederken; çikolata, kurabiye, hindistan cevizi gibi kokuları mutfakta kullanmak daha doğru olur.  Yatak odalarında şekerli ve benzeri kokular kullanmak gece saatlerinde acıkmanıza sebep olabilir ve diyetler bozulabilir. Yaz aylarında ağır kokular sizi daha çok terletebileceği gibi,  çalışma odasında kullanılacak sabun kokuları uykunuzu getirerek işinize engel olabilir.

Karıştırmaktan çekinmeyin

Mumlarla ev dekorasyonu sanıldığından daha kolaydır. Farklı renkler ve şekillerdeki mumları yan yana kullanmaktan çekinmeyin. Uzun ve büyük mumlar ile hem daha aydınlık hem de daha sıcak ortamlar elde edebilirsiniz. Eski gaz lambalarının içine koyacağınız tealight mumlar kahve köşenize otantik bir hava katacaktır.

Dekorasyon önerilerinden bir başkası banyonuzda sabunlarınız ile aynı tonlarda ve farklı şekillerde mumları kullanmak olacak. Bu mumlar hem soft bir görüntü sağlayacak hem de banyonuz kötü kokulardan arınmış olacaktır.

Çocuklar ve Evcil Hayvanlara Dikkat

Mumlar hoş kokulu ve her ortamı yumuşatacak dekorasyonun vazgeçilmez parçaları olsalar da evinizde küçük çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız varsa dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Tehlikelerden uzak durmak adına kullanacağınız büyük ayaklı mumları sabitlemek sizi beklenmeyen kazalardan koruyabilir. Renkli mumlarınızı açıkta tutmak yerine gaz lambası, vazo ve benzeri objelerin içlerinde kullanmak çocuklarınızı ve evcillerinizi ateşten ve yanmaktan korur.

Banyoda kullanacağınız mumları yüzen mumlardan seçmek farklı bir seçim olup ateşle suyun uyumunu yansıtırken, hem de çocuklarınızı ateşten uzak tutacaktır.