Büyük Mumlar Nasıl Kullanılır

Genellikle blok mum kullananlar neden büyük blok mum ortadan düzenli bir boşluk oluşturmayarak eğri bir şekilde eriyecek şekilde yanıyor ve neden söndürdükten sonra bir daha yakamıyorum şeklinde sorular yöneltiyor.

Büyük Mumlar Nasıl Kullanılır

Genellikle blok mum kullananlar neden büyük blok mum ortadan düzenli bir boşluk oluşturmayarak eğri bir şekilde eriyecek şekilde yanıyor ve neden söndürdükten sonra bir daha yakamıyorum  şeklinde sorular yöneltiyor. Büyük boy mum genellikle kullanılan en popüler mum çeşididir ve bu nedenle sizlere blok mumların kullanımında en iyi sonuca ulaşabileceğiniz ipuçları vermeyi önemli buluyoruz.

Mumun Kullanım Süresi ve Fitilin Kullanımı

Öncelikle söylemek gerekirse mumu kısa periyotlarla olacak şekilde kullanmayın. Büyük blok mumlar her yakışınızda uzun süreler için , 3-4 saat diyebiliriz , yakılmak amacıyla dizayn edilmiş mumlardır. Eğer kısa bir süre için büyük blok mum kullanmak zorunda kalırsanız şamdan kullanmanızı öneriyoruz.

Eğer büyük blok mum yaktığınızda ateş çoksa bu fitili düzeltmeniz gerekiyor anlamına gelmektedir. Bu şekilde olduğu takdirde blok mumunuzun fitilini balmumuna daldırarak söndürün. Sonrasında fitili düz ve dik olacak şekilde düzeltip tekrar yakın. Blok mumunuzu fitili düzeltilmiş ve doğrultulmuş bir şekilde yakarsanız ateş mumu düz bir doğrultuda yakıp eritecektir.

Mum Nasıl Söndürülmeli

Mumu söndürmek istediğinizde üflemek yerine fitili balmumuna daldırmak suretiyle söndürün ve bundan sonra fitili doğrultun. Bu hem fitilin duman çıkarmasını önleyecek hem de sonraki seferde yakılmasını kolaylaştıracaktır. Bir sonraki seferde blok mumunuzu yakmak istediğinizde sakın fitil yana doğru eğilmişse yakmayın. Doğru şekilde yanan blok mum ,saatlerce yandıktan sonra mumun ortasından aşağı doğru bir boşluk oluşturacak şekilde yanan mumdur. Eğer mum yandıktan sonra sağa sola doğru eriyip eğilmişse bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.

En Kaliteli Blok Mumları Bulabileceğiniz Adres

Loş ve gerçekten etkileyici , huzurlu bir ortam yaratmak  amacıyla silindir ,kütük ya da diğer bir adıyla blok mumlar birebirdir. mumvemum.com internet sitemizde çeşitli ebatlarda ve renklerde en kaliteli silindir ve kütük mumlarımızla hizmetinizdeyiz. Çeşit bakımından arzu ettiğiniz mumları bulabileceğiniz mumvemum.com sitemizde uygun fiyatlarla piyasada bulabileceğiniz en kaliteli silindir ve kütük mumlar mevcuttur.